Şriftin ölçüsü :

Saytın rəngi :

İH Başçısının 3 №-li Sahə İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəliyi

Nəsimi rayon İcra Hakimiyyəti başçısının 3 nömrəli Sahə İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəliyi haqqında

MƏLUMAT

Azərbaycan Respublikasınının Prezidentinin 06.06.2012-ci il tarixli,  648 nömrəli  Fərmanı ilə təsdiq edilmiş  “Yerli İcra Hakimiyyətləri haqqında əsasnamə” ni rəhbər tutaraq və  Nəsimi Rayon İcra Hakimiyyəti Başçısının 07.12.2012-ci il tarixli,335 saylı Sərəmcamı ilə yaranmışdır.

Ərazi  -  2.39 kvadrat kilometr             

Əhalisi  - 50804 nəfər      

Təsərrüfat sayı - 16490           

İşçilərin sayı -   7 nəfər

Əlaqə nömrəsi- 012-597-88-93

Elektron poçt ünvanı- siad3@mail.ru

Yerləşdiyi ünvan - Vidadi küçəsi ev 185, mənzil 19

1.Nümayəndəliyin tərkibi haqqında məlumat:

Sıra N-si

Soyadı, adı, atasının adı

Vəzifəsi

Telefonu

Qeyd

1.

Zeynalov Vaqif Şirin oğlu

Nümayəndə

012-597-88-93

Qəbul günləri 
II və IV
14:00-18:00

2.

Məmmədov Xətai Tahir oğlu 

Nümayəndənin müavini

012-597-88-93

Qəbul günləri 
I və V
14:00-18:00

3.

Abbasov Fuad Süleyman oğlu

Baş məsləhətçi-baş mühasib

012-597-88-93

 

4.

Cəfərova  Hicran Xankişi qızı

Məsləhətçi-mühəndis

012-597-88-93

 

5.

Eyvazlı İlahə İlham qızı

Aparıcı mütəxəssis

012-597-88-93

 

6.

Salahov Azər Vaqif oğlu

Baş mütəxəssis-sürücü

012-597-88-93

 

7.

İbrahimova Elmira Eldar qızı

Xadimə

   

 

2.Əraziyə xidmət edən MKİS-lər:

Sıra
№-si

MKİS-in №-si və yerləşdiyi ünvan

Rəisin Soyadı, Adı, Atasının adı
və əlaqə nömrəsi

Digər işçilərin soyadı, adı və atası

İşçilərin sayı

1.

15 №-li MKİS
R.Behbudov 42 Əliyev 

Mirkazım Miryusif oğlu
012-493-67-35

Mühəndis: Babayev Azər Aydın oğlu
Mühasib: Əliyeva Elmira Hüseyn qızı
Mühasib: Məmmədova Məlahət İsbən qızı

9

2.

17 №-li MKİS
M.Qaşqay 14

Xeyrullayev Eldar Mirhəsən oğlu
012-440-51-15

Mühəndis: Allahverdiyev Allahverdi Əmir oğlu
Mühasib: Fərzəliyeva Sevinc
Mühasib: Qasımova Lalə

11

3.

41 №-li MKİS
S.Salayev 35

Əsaədov Həbib Həsən oğlu
012-594-93-14

Mühəndis: Abbasov Famil Novruz oğlu
Mühasib: Hüseynova Gülçiçək
Mühasib: Əzizova Elmira

12

4.

48 №-li MKİS
Ə.Quliyev 130

Allahverdiyev Çapay Fətulla oğlu
012-594-18-57

Mühəndis: Qurbanov Əliyar Nuru oğlu
Mühasib: Məmmədova Şəfiqə Murduz qızı
Mühasib: Musayeva Səkinə Əli qızı

13

5.

49 №-li MKİS
28 May 20

Əhmədov Həsrət Əli oğlu
012-493-07-80

Mühəndis: Əhmədov Həsrət Əli oğlu
Mühasib: Bağırova Reyhan
Mühasib: Cəlilova İradə

17

 

3.Əraziyə xidmət edən xüsusi təyinatlı MKİS-lər haqqında                                                                                                 

Sıra

№-si

MKİS-in №-si və yerləşdiyi ünvan

Rəisin Soyadı, Adı, Atasının adı və əlaqə nömrəsi

Digər işçilərin soyadı adı, və əlaqə nömrəsi

3 nömrəli Sahə İƏD-dəki binalarının sayı

1.

2 saylı xüsusi təyinatlı MKTB,
70 saylı MKİS Xaqani küçəsi 35

Həsənov Elman Sədri oğlu
012-498-62-51

Mühəndis: Əzizov Əzizağa Əhməd oğlu
Texnik:Nuriyev Aslan.

 

20

2.

3 saylı xüsusi təyinatlı MKTB,
3 saylı MKİS Neftçilər pr. 145

Piriyev Əmiraslan Aslan oğlu
012-493-69-73

Mühəndis:  Rzayev Məhərəm Əsfər oğlu

1

3.

3 saylı xüsusi təyinatlı MKTB,
151 saylı MKİS İ.Hidayyətzadə 20

Allahverdiyev Vahid Faiq oğlu
012-566-12-80

Mühədis:Əliyev Yaqub Novruz oğlu.

11

4.

3 saylı xüsusi təyinatlı MKTB,
159 saylı MKİS Nobel pr. 5

Rüstəmov Telman Paşa oğlu
012-490-50-82

Texnik:Səfərov İsa Nəsrəddin oğlu.

2

5.

Müdafiə Nazirliyi Mənzil İstismar İdarəsi
Bakı rayon Mənzil İstismar hissəsinin
4 saylı evlər idarəsi Azər Əliyev küçəsi 5

Mirzəyev Xanlar
012-530-08-55

Mühəndis: Əmiraslanov Emin.

1

 

4.Nümayəndəliyin ərazisində olan küçələr

Prospekt, küçə və

döngənin adı

Küçənin keçmiş adı

Küçənin kəsişmə nöqtəsi

Küçənin uzunluğu

(3 N-li siədin ərazisindən keçən hissəsi

m-lə)

3N-li SİƏD üzrə

Aid olduğu MKİS

1

1-ci Kərpiç döngəsi

 

 

103

41

2

3-cü Kərpiç döngəsi

 

1.Əlibəy Hüseynzadə
2.Salatın Əsgərova
3.Şamil Əzizbəyov

203

41

3

4-cü Kərpiç döngəsi

 

 

222

41

4

1-ci Sverdlov döngəsi

 

 

58

15

5

Adil Bünyadov küçəsi

- 2-ci Sverdlov döngəsi

1.Rəşid Behbudov

104

15

6

3-cü Sverdlov döngəsi

 

 

 

15

7

28 May küçəsi

- Telefon küç.,

- Romanovlar

- Lindleya

- 28 aprel küç.,

1. Kövkəb Səfərəliyeva
2. Mehbalı Zeynalabdinov
3. Rixard Zorge
4. Fikrət Əmiov
5. Puşkin
6. Azadlıq pr.
7. Rəşid Behbudov
8. Bülbül pr.

1190

15, 17, 49

8

Ağadadaş Qurbanov küçəsi

- Dəyirman küçəsi

1. Şamil Əzizbəyov

2. Cəlil Məmmədquluzadə döngə
3. Salatın Əsgərova
4. Əli bəy Hüseynzadə
5. Balababa Məcidov
6. İbrahim Əbilov

465

41

9

Azadlıq prospekti

- 8-ci Aşırım

- Stanislav

- Lenin prospekti

1. Salatın Əsgərova
2. Şamil Əzizbəyov
3. Süleyman Rəhimov
4. Füzuli
5. Şəmsi Bədəlbəyli

899

17, 49

10

Alferd Nobel

 

1. Deniz qırağı bulvar

 

 

11

Afiyəddin Cəlilov

 

1. Cavanşir körpüsü

(davamı Ü.Hacıbəyli)

 

 

12

Balababa Məcidov küçəsi

- 2-ci Paralel küç.,

- Xosrov Ruzbeh küç.

1. Cəlil Məmmədquluzadə
2. Ağadadaş Qurbanov
3. Əlimərdan Topçubaşov
4. Rəsul Rza
5. Mərdanov Qardaşları

720

41

13

Bəşir Səfəroğlu küçəsi

- Amenisti küç.,

- Şors küç.,

1. Mirzə İbrahimov
2. Əlimərdan Topçubaşov
3. Rəsul Rza
4. Qoqol
5. Səməd Vurğun
6. Bülbül pr.
7. Kiçik Dəniz
8. Rəşid Behbudov

1050

15, 48

14

Bülbül prospekti

- Böyük Dəniz küç.,

- Kirov pr.,

1. Salatın Əsgərova
2. Şamil Əzizbəyov
3. Süleyman Rəhimov
4. Füzuli
5. Şəmsi Bədəlbəyli
6. Mirzəağa Əliyev
7. Dilarə Əliyeva
8. Vidadi
9. Bəşir Səfəroğlu
10. Əlövsət Quliyev
11. Həzi Aslanov/28 May
12. Lev Tolstoy
13. Nizami

1093

15, 48, 49

15

Bakı-1

 

 

 

17

 

16

Qərib Babayev küçəsi

( əvvəlki Bakı-2)

 

 

 

17

17

Qoqol küçəsi

 

1. Nizami
2. Lev Tolstoy
3. Həzi Aslanov
4. Əlövsət Quliyev
5. Bəşir Səfəroğlu
6. Vidadi

190

48

18

Ceyhun Hacıbəyli küçəsi

- 10-cu Aşırım

- Fabritsius küç.,

1. Şamil Əzizbəyov
2. Salatın Əsgərova

115

17

19

Cəlil Məmmədqulizadə küçəsi

- Georgiyev küç.,

1. Salatın Əsgərova
2. Əli bəy Hüseynzadə
3. Balababa Məcidov
4. İbrahim Əbilov

560

41

20

Dilarə Əliyeva küçəsi

- Suraxanı küç.,

- 1 May küç.,

1. Mirzə İbrahimov
2. Əlimərdan Topçubaşov
3. Rəsul Rza
4. Səməd Vurğun
5. Bülbül pr.
6. Kiçik Dəniz
7. Rəşid Behbudov
8. Süleyman Rüstəm
9. Azadlıq pr
10. Fikrət Əmirov
11. Puşkin
12. Droqal döngəsi
13. Rixard Zorge
14. Mehbalı Zeynalabdiyev
15. Kövkəb Səfərəliyeva

2472

15, 17, 48

21

Droqal döngəsi

 

1. Dilarə Əliyeva

210

17

22

Elman Ovçuyev küçəsi

- Artel küç.

1. Mehdi Mehdizadə

 

17

23

Əjdər İbrahimov küçəsi

- Artist döng.

1. Tolstoy

2. Nizami

70

48

24

Əlibəy Hüseynzadə küçəsi

- 1-ci paralle küç.,

- İskra küç.

1. Cəlil Məmmədquluzadə
2. Ağadadaş Qurbanov
3. Rəsul Rza
4. Əlimərdan Topçubaşov
5. 3-cü Kərpiç döngəsi
6. Mərdanov Qardaşları

680

41

25

Ələddin Quliyev küçəsi

- 10-cu Zavod küç

1. Xətai pr.

 

17

26

Əlimərdan Topçubaşov küçəsi

- Tatar küç.,

- Krupskaya küç.

1. Lev Tolstoy
2. Həzi Aslanov
3. Əlövsət Quliyev
4. Bəşir Səfəroğlu
5. Vidadi
6. Dilarə Əliyeva
7. Mirzəağa Əliyev
8. Füzuli
9. Süleyman Rəhimov
10. Şamil Əzizbəyov
11. Salatın Əsgərova
12. Əlibəy Hüseynzadə
13. Balababa Məcdiov
14. Əbilov

1607

41, 48

27

Əlövsət Quliyev küçəsi

- (Asiya) Aziatskiy küç.,

- Pyotr Montin küç.

1. Mirzə İbrahimov
2. Əlimərdan Topçubaşov
3. Rəsul Rza
4. Qoqol
5. Səməd Vurğun
6. Bülbül pr

770

48

28

Fikrət Əmirov küçəsi

- Milyonnu
- Voroşiloc küç.,
- Darvin

1. Nizami
2. 28 May
3. Dilarə Əliyeva

288

49

29

Füzuli döngəsi

- Balaxanı, küç.,

- Basin küç.,

 

280

41

30

Füzuli küçəsi

- Balaxanı, küç.,

- Basin küç.,

1. Mirzə İbrahimov
2. Əlimərdan Topçubaşov
3. Rəsul Rza
4. Mərdanov Qardaşları
5. Səməd Vurğun
6. Bülbül pr.
7. Rəşid Behbudov
8. Süleyman Rüstəm
9. Azadliq pr.

969

15, 17, 41

31

Həzi Aslanov küçəsi

- Karantin küç.,

- Pioner

1. Mirzə İbrahimov
2. Əlimərdan Topçubaşov
3. Rəsul Rza
4. Qoqol
5. Səməd Vurğun
6. Bülbül pr.

770

48

32

Xaqani küçəsi

- 9 yanvar küç.,

- Malakanskaya küç.,

1. Rixard Zorge

2. Kövkəb Səfərəliyeva

 

49

33

Xətai Prospekti

- Moskva pr.

1. Ələddin Quliyev

 

17

34

Kövkəb xanım Səfərəliyeva küçəsi

- Roza Lüksenburq

1. Dilarə Əliyeva
2. 28 May
3. Tramvay döngəsi
4. Nizami
5. Xəqani
6. Üzeyir Hacıbəyli
7. Zərifə Əliyeva
8. Neftçilər pr

1357

17, 49

35

Kiçik Dəniz küçəsi

- Malı Morskoy

- Todorski küçəsi

1. Tolstoy
2. 28 May
3. Bəşir Səfəroğlu
4. Dilarə Əliyeva
5. Mirzəağa Əliyev
6. Şəmsi Bədəlbəyli
7. Süleyman Rəhimov
8. Şamil Əzizbəyov

425

15, 48, 49

36

Tolstoy küçəsi

Kimnaziçeskaya

1. Bulbul pr.
2. Səməd Vurğun
3. Əjdər İbrahimov
4. Qoqol
5. Rəsul Rza
6. Nizami döngəsi
7. Ə.M.Topçubaşov
8. Mirzə İbrahimov

918

48, 49

37

Tramvay döngəsi

 

1. Kövkəb Səfərəliyeva

142

49

38

İbrahim Əbilov küçəsi

 

1. Cəlil Məmmədquluzadə
2. Ağadadaş Qurbanov
3. Əlimərdan Topçubaşov
4. Mərdanov qardaşları

685

41

39

Mehbalı Zeynalabdiyev küçəsi

- Oktyabr döngəsi

1. Nizami
2. 28 May
3. Dilarə Əliyeva

 

17

40

Mərdanov qardaşları küçəsi

- Qoqol küç.,

1. Füzuli
2. Süleyman Rəhimov
3. Şamil Əzizbəyov
4. Salatın Əsgərova
5. Əlibəy Hüseynzadə
6. Balababa Məcidov
7. Ibrahim Əbilov

945

41, 48

41

Mirzə İbrahimov küçəsi

- Maksim Qorki

1. Nizami
2. Lev Tolstoy
3. Həzi Aslanov
4. Əlövsət Quliyev
5. Bəşir Səfəroğlu
6. Vidadi
7. Dilarə Əliyeva
8. Mirzəağa Əliyev
9. Füzuli
10. Süleyman Rəhimov
11. Şamil Əzizbəyov

850

41, 48

42

Mirzəağa Əliyevküçəsi

- Çadrovaya

1. Mirzə İbrahimov
2. Əlimərdan Topçubaşov
3. Rəsul Rza
4. Səməd Vurğun
5. Bülbül pr.
6. Kiçik Dəniz

947

15, 48

43

Mirəli Qaşqay küçəsi

- 9-cu Aşırım

- Solntşev

1. Süleyman Rəhimov
2. Şamil Əzizbəyov
3. Salatın Əsgərova

226

17

44

Neftçilər prospekti

- İmperator II Aleksandrın sahil boyu küç.,
- Qubanov sahil boyu küç.,
- Stalin pr.

1. Rixard Zorge
2. Kövkab Səfərəliyeva
3. Sərdar Səfərov

1200

49

45

Mehdi Mehdizadə

 

Elman Ovçuyev (körpüyə qədər- 28 May küəsinin sonu)

 

 

46

Nizami küçəsi

- Qırmızı Pryesnya küç,

- Torqovaya küç.,

1. Mirzə İbrahimov
2. Nizami döngəsi
3. Rəsul Rza
4. Qoqol
5. Əjdər İbrahimov
6. Səməd Vurğun
7. Bulbul pr.
8. Rəşid Behbudov
9. Azadlıq pr.
10. Fikrət Əmirov
11. Puşkin
12. Rixard Zorge
13. Mehbalı Zeynalabdinov
14. Kövkəb Səfərəliyeva

387

48, 49

47

Puşkin küçəsi

- Vağzal küç.,

1. Dilarə Əliyeva
2. 28 May
3. Nizami

280

17, 49

48

Rəsul Rza küçəsi

-          Mairinski küç.,

-          Korqanov küç.,

1. Nizami
2. Lev Tolstoy
3. Həzi Aslanov
4. Əlövsət Quliyev
5. Bəşir Səfəroğlu
6. Vidadi
7. Dilarə Əliyeva
8. Mirzəağa Əliyev
9. Füzuli
10. Süleyman Rəhimov
11. Şamil Əzizbəyov
12. Salatın Əsgərova
13. Əlibəy Hüseynzadə
14. Balababa Məcidov

1454

41, 48

49

Rəşid Behbudov küçəsi

- Budaqov

- Kaspiyski

- Leytenant Şmidt

1. Nizami
2. 28 May
3. Bəşir Səfəroğlu
4. Dilarə Əliyeva
5. Şəmsi Bədəlbəyli
6. Füzuli
7. Süleyman Rəhimov
8. Şamil Əzizbəyov
9. Salatın Əsgərova

902

15, 49

50

Rixard Zorge küçəsi

- Yarmarka küç.,

1. Dilarə Əliyeva
2. 28 May
3. Nizami
4. Xaqani
5. Üzeyir Hacıbəyli
6. Zərifə Əliyeva
7. Neftçilər pr.

287

49

51

Salatın Əsgərova küçəsi

- 1-ci qanlı təpə

- Sverdlov küç.,

1. Cəlil Məmmədquluzadə
2. Ağadadaş Qurbanov
3. Əlimərdan Topçubaşov
4. Rəsul Rza
5. Mərdanov Qardaşları
6. Səməd Vurğun
7. Bulbul pr.
8. Rəşid Behbudov
9. Süleyman Rüstəm
10. Azadlıq pr.
11. Mirəli Qaşqay
12. Ceyhun Hacıbəyli

 

15, 17, 41

52

Səməd Vurğun küçəsi

- Krasnovodski küç.,

1. Salatın Əsgərova
2. Şamil Əzizbəyov
3. Süleyman Rəhimov
4. Füzuli
5. Şəmsi Bədəlbəyli
6. Mirzəağa Əliyev
7. Dilarə Əliyeva
8. Vidadi
9. Bəşir Səfəroğlu
10. Həzi Aslanov
11. Tolstoy
12. Nizami

1385

15, 41, 48

53

Süleyman Rəhimov küçəsi

- Aşağı Priyut

- Kamo küç.,

1. Əlimərdan Topçubaşov
2. Rəsul Rza
3. Mərdanov Qardaşları
4. Səməd Vurğun
5. Bulbul pr.
6. Rəşid Behbudov
7. Süleyman Rəhimov
8. Azadlıq pr.
9. Mirəli Qaşqay

1821

15, 17, 41

54

Süleyman Rüstəm küçəsi

- 7-ci Aşırım

-  Magazin küç.,

- Suren Osepyan

1. Salatın Əsgərova
2. Süleyman Rəhimov
3. Şamil Əzizbəyov
4. Füzuli
5. Şəmsi Bədəlbəyli
6. Dilarə Əliyeva

568

15, 17

55

Şamil Əzizbəyov küçəsi

- Verxni priyutski

- Ketsxoveli

1. Mirzə İbrahimov
2. Əlimərdan Topçubaşov
3. Rəsul Rza
4. Səməd Vurğun
5. Bülbül pr.
6. Kiçik Dəniz
7. Rəşid Behbudov
8. Süleyman Rüstəm
9. Azadlıq pr.
10. Mirəli Qaşqay
11. Ceyhun Hacıbəyli

1932

15, 17, 41

56

Şəmsi Bədəlbəyli küçəsi

- Bondarnaya küç.,

- Dmitrov küç.,

1. Səməd Vurğun
2. Bülbül pr.
3. Kiçik Dəniz
4. Rəşid Behbudov
5. Süleyman Rüstəm
6. Azadlıq pr.

1293

15, 48

57

Üzeyir Hacıbəyli küçəsi

- Birja

- Azadlıq küç.

1. Sərdar Səfərov
2. Kövkəb Səfərəliyeva
3. Rixard Zorge

820

49

58

Vidadi küçəsi

- Serkovnaya küç.,

- Proletarski küç.,

1. Mirzə İbrahimov
2. Əlimərdan Topçubaşov
3. Rəsul Rza
4. Qoqol
5. Səməd Vurğun
6. Bülbül pr.

796

48

59

Yusif Səfərov küçəsi

- 1-ci Qaraşəhər küç.,

- Barinov küç.,

 

 

17

60

Zərifə Əliyeva küçəsi

- Azərbaycan pr.

1. Kövkəb Səfərəliyeva
2. Rixard Zorge

198

49

61

Sərdar Səfərov

 

1. Üzeyir Hacıbəyli
2. Neftçilər pr.

287

49

 

5.      3 nömrəli SİƏD-nin ərazisində fəaliyyət göstərən Dövlət Səhiyyə müəssisələri haqqında     

S/n

Müəssisənin adı

Müəssisə rəhbərinin soyadı, adı. Atasının adı

Ünvan

Əlaqə telefonları

1

Respublika Dəri zöhrəvi Dispanseri

Baxşəliyeva Şahnaz Böyükağa qızı

Bülbül pr.61
Yeni ünvan:
Bülbül pr 83

Iş: 597-27-46

q/ş 597-35-20

2

Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyi Bakı Baş Səhiyyə İdarəsi
3 nömrəli  Qadın Məsləhətxanası

Budaqova Aygün Yaşar qızı

Ə.Topçubaşov 77

Iş:594-03-89
q/ş 440-29-09

596-25-21
Elşən müəllim

3

3 saylı uşaq kliniki xəstəxanası

Abdiyev Nərgiz Bəşir qızı

Z.Əliyeva pr. 42

Iş:498-72-41
q/ş 493-49-80

4

“Ailə Planlanması” məsləhətxanası

Haqverdiyeva Sitarə Ümüd qızı

Puşkin 12/14

Iş:493-83-73
Dilarə xanım-katibə
498-64-87
q/ş 498-62-58

5

Azərbaycan Dəmir yolları  QSC Həkim-sanitar Xidmətinin Bakı Dəmiryolu Xəstəxanası

İmanov Laçın Firudin oğlu

Puşkin 26

493-40-93
Baş həkim

499-43-95
Həsənov Səftər Faiq oğlu –müavin

499-42-72
Bağırova Xuraman Tofiq qızı –müavin

q/ş 499-44-61 Mehbarə xanım –kadrlar şöbəsi

6

3 saylı uşaq poliklinikası

Vəliyeva Dilbazi Mahmud qızı

Ş.Bədəlbəyli 100/ R.Behbudov

Iş:493-19-71
q/ş 493-11-80

7

M.Əliyev adına Təsərrüfat Hesablı Respublika Poliklinikası

Əmirli Emin Hafiz oğlu

Bülbül pr 43

Iş:595-84-87
q/ş 595-84-13

8

1 saylı Uşaq Stomotoloji Poliklinikası

Soltanov Rəfayıl Nəsir oğlu

Nizami 99
Yeni ünvan:
R.Behbudov 26

İş:493-72-26
493-

6. 3 nömrəli SİƏD-nin ərazisində yerləşən dini qurumlar haqqında məlumat:

S/n

Qurumun adı və Ünvanı

Dini icmanın rəhbəri

Əlaqə telefonları

1

Kərbəlayi Abdulla məscidi

D.Əliyeva 155

Axund-Səlimov Ağasəlim  Məmmədağa oğlu

Iş:594-34-17

2

Bakı və Xəzəryanı bölgələrinin rus provaslav kilsələri üzrə Yeparxiya

Ş.Əzizbəyov 205

Baş keşiş (Настоятель)

Protoiyerey Antoniy Dominin

 

Iş: 440-04-43

3

“Sinaqoq” dağ yəhudilərinin dini icması

Ə.Topçubaşov 74

Yevdayev Milix İxanoviç

Iş:595-54-29

4

“Sinaqoq” gürcü yəhudilərinin dini icması

D.Əliyeva 171/R.Rza 40

Çaruksiyev Abik Davidoviç

Iş:596-16-07

5

“Sinaqoq” avropa  yəhudilərinin dini icması

D.Əliyeva 171/R.Rza 40

Zelmanoviç Qennadiy Konstantinoviç

Iş:596-34-03;

594-70-13

 

7.3 nömrəli SİƏD-nin ərazisində yerləşən məktəblər haqqında məlumat

1

N.Axudov adına
1 saylı  tam orta məktəb

Rzayeva Elida Mirzə qızı

Tolstoy 187

Iş:594-28-94
    594-28-92

2

A.S.Loqinov adına tam orta

8 saylı məktəb

Baxşıyeva Aytən Tofiq qızı

R.Behbudov 11

  493-81-23;  
493-33-21:
496-49-93

3

16 saylı Texniki Humanitar Lisey

Hacıyeva Aynurə Vilayət qızı

Tolstoy 142

595-28-60
594-99-12

4

T.Həsənov adına tam orta
23 saylı məktəb

Kərimova Yuliya İvanovna

28 may 16

493-06-02
493-97-96

5

Yusif Mirzəyev adına 44 saylı  tam orta məktəb

Baxşıyeva Leyla Qabil qızı

Ş.Əzizbəyov 108

Iş:594-09-03

 

6

A.Novruzbəyli adına 46 saylı tam orta məktəb

Budaqova Sevinc Budaq qızı

Bülbül prospekti 36

Iş: 495-84-82
     495-85-83

7

İ.Əfəndiyev adına Elitar Gimnaziya

Quliyeva Sevda Qəzənfər qızı

Ü.Hacıbəyov49

Iş:493-27-60
    493-30-73

8

M.Ə.Sabir adına
Bakı-Anadolu Liteyi

Bayram Yavuz

Ə.Hüseynzadə 77

Iş:498-83-36

9

Bakı Slavyan Universiteti nəzdində Məktəb Lisey Kompleksi

Carçıyeva İlahə Maksim qızı

 

S.Rəhimov 145

Iş:497-06-25

10

Atatürk Liseyi

Hüseyn Dəmirəl

28 May 70

İş:012-498-02-32
598-33-98

 

8.3 nömrəli SİƏD-nin ərazisində yerləşən uşaq bağçaları haqqında məlumat

S/n

Bağçanın nömrəsi

Müdirin soyadı, adı, atasının adı

Uşaq bağçasının telefonları

Uşaq bağçasının ünvanı

1

29 saylı körpələr evi

Abbasova Ellada

Iş:493-12-49

 

Nizami küçəsi 103

4 mərtəbəli,1-ci mərtəbə

2

52 saylı u/b

Zeynalova Rəna

Nadir qızı

Iş:493-80-16

 

B.Səfəroğlu küçəsi 217

3

75 saylı “Aygün” körpələr evi u/b

Kazımova Təranə

Mürsəl qızı

Iş:493-63-87

 

Bül-bül pr.21

(5 mərtəbəli, 1-ci mərtəbə)

4

100 saylı körpələr evi u/b

Rzayeva Sədaqət

Rafiq qızı

Iş:493-13-14

 

Xəqani 54
(5mərtəbənin
1-ci mərtəbəsi)

5

108 saylı körpələr evi u/b

Babayeva Elrada

Abdul qızı

Iş:493-36-70

 

28 May küçəsi 14

(5 mərtəbəli, 1-ci mərtəbə)

6

111 saylı körpələr evi u/b

Əliyeva Zöhrə

Məmməd qızı

Iş:493-55-69

 

28 May küçəsi 17

(2 mərtəbəli, 2-ci mərtəbə)

7

112 saylı u/b

Sadıqova Aybəniz Mürvət qızı

Iş:495-79-69

 

S.Əsgərova küçəsi 161

(2-ci mərtəbə)

8

119 saylı u/b

Məmmədova Ellada Vahid qızı

Iş:594-03-21

 

S.Əsgərova küçəsi 98

(1 mərtəbəli, 1-ci mərtəbə)

9

Xəzər Dəniz Gəmiçiliyinin “Dalğa” uşaq bağçası

Teymurova Nərgiz Əhməd qızı

Iş: 498-02-75

 

Nizami 135

10

DİN-nin 1 saylı uşaq bağçası

Hüseynova Aybəniz Hüseyn qızı

Iş:594-14-49

 

Mərdanov qardaşları 38/40

 

9.  3 nömrəli SİƏD-nin ərazisində yerləşən məktəbdən kənar təhsil müəssisələri haqqında məlumat:

Məktəbin nömrəsi ünvanı

Direktorun soyadı, adı, atasının adı

Telefonlar

1

Bakı şəhəri Nəsimi rayonu 11 saylı

xüsusi təhsil məktəbi Ş.Əzizbəyov 108

İsgəndərova Şahzadə Əlövsəd qızı

İş: 012-597-22-72

Təlim-tərbiyə işləri üzrə direktor müavini- Əsgərova Elvina Adil qızı

 012-597-21-18 –müəllimlər otağı

Təsərrüfat üzrə müdir- Gülər xanım

 

2

Ç.Mustafayev adına Uşaq Gənclər Yaradacılıq məktəbi

Bül bül prospekti 65

Əbdülhəsənova Sevinc Məmmədhüseyn

Iş:012-597-32-91

 

3

6 saylı Gənclər Güləş məktəbi

Ü.Hacıbəyov49

İsmayılov Vüqar

Firudin oğlu

 

4

AR Təhsil Nazirliyi Tofiq İsmayılov adına Uşaq gənclər yaradıcılıq sarayının təsviri sənət qalereyası

Azadlıq pr.16/ 28May 21

Cəfərzadə Kəmalə Əhməd qızı

012-498-15-53

012-498-15-52

 

 

10.   3 nömrəli SİƏD-nin ərazisində yerləşən mədəni-maarif müəssisələri haqqında məlumat:

 

S/n

Müəssisənin adı

Müəssisə işçilərinin soyadı, adı. Atasının adı

Ünvan

Əlaqə telefonları

1

 

 

 

Azərbaycan Dövlət Opera və Balet Teatrı

 

Məlikov Akif Turan oğlu (direktor)

28 may 8

 

Nizami 95

Iş:493-16-51

493-98-48

 

Rzayev Arzu Asif oğlu (təsəruffat işləri üzrə direktor müavini)

 

012-493-34-49

 

Babayev Yuriy (direktor müavini)

 

012-493-61-05

Nizami 93

012-493-31-88 – (Kassa)

2

 

 

 

H.Əliyev  Sarayı

 

 

 

Babayev Fərhad Ağsəlim oğlu

 

 

 

 

 

 

S.Vurğun 38

Bülbül 35/37

Iş:498-84-77

498-84-84

493-55-11

498-84-58

012-498-84-76

012-498-84-70-Kassa (Sərdar m.)

3

Nizami  kinoteatrı

Leyla xanım direktor

Bədavi Müəllim (təsəruffat müdiri)

Bülbül prospekti 20

(biletlərin bron edilməsi)
012-493-08-87
012-498-85-39
    012-493-28-18
contact@nizamicinema.az

4

Azərbaycan Respublikası Mədəniyət və Turizm Nazirliyi Dövlət Pantomima Teatrı

Rəfiyev Elman Məmmədrza oğlu (direktor)

Azadlıq 49

Yeni ünvan: Azadlıq 75

012-441-47-56

 

5

Azərbaycan Dövlət Filormoniyası

Kamera və Orqan musiqi zalı

(alman kirxası)

Ocaqov Mövlud Vəli oğlu

28 May 17

012-493-40-96 

 

 

11.   3 nömrəli Sahə İƏD üzrə nümayəndəliyin ərazisində yerləşən otellərin siyahısı

Obyektin adı

Ünvanı

Neçə ulduzlu

Əlaqə nömrəsi

1

Otel “Staybridge Suites”

Puşkin 30

3*

 

2

Otel “Holiday İNN Baku”

K.Səfərəliyev 5

4*

012-599-11-00 (Reception)

3

Otel “Sapfir”

S.Vurğun 23

5*

012-498-90-08
faks:012-498-90-05

4

Otel “Central Park”

S.Rəhimov 165

4*

012-594-42-36

5

Otel “Diplomat”

 

S.Rəhimov 185

3*

012-596-11-27
012-596-11-28
012-596-74-70
012-596-24-09

6

Otel “Karat İNN”

S.Rəhimov 175

3*

012-596-12-23

7

Otel “Hali Kai”

M.İbrahimov 18

4*

012-596-50-56
012-596-50-57
faks:012-596-50-58

8

Otel “Guest House İNN”

Azadlıq 16/21

2*

012-498-98-55

9

Otel “Caspian Hotel”

Zorqi /Ü.Hacıbəyov

4*

012-598-11-06

10

Otel “City Palace”

Ə.Quliyev 136

4*

 

12.  Parklar haqqında məlumat

Sıra N-si

Park və skverin adı

(sahəsi kv.m)

Ünvan

1

Mərkəzi Park-

S=70000kv.m

(Füzuli,Ş.Bədəlbəyli, M.A.Əliyev küçələrinin S.Vurğun küçəsi ilə kəsişməsi)

2

Heydər Əliyev adına Sarayın qarşısındakı park

S= 18000 kv.m(100x180)

(Fuzuli, Bülbül pr., Ş.Bədəlbəyli, R.Behbudov küçələrinin kəsişməsi)

3

Əzim Əzimzadə parkı

S= 5600 kv.m (70x80)

Bülbül pr 31

(M.A.Əliyev, Bülbül pr., D.Əliyeva küçələrinin kəsişməsi)

4

Səməd Vurğun  Parkı

S=19200 kv.m (192x100)

(D.Əliyeva , Puşkin, 28 May, Zorge  küçələrinin kəsişməsi)

5

Muğam Parkı

sahəsi15600 kv.m (156x100)

(D.Əliyeva,  Puşkin, 28 May, F.Əmirov küçələrinin kəsişməsi)

6

Nikola Tesla Parkı

S=-5115 kv.m (165x31)

S.Rəhimov 201

7

Nizami k/t arxasında yerləşən Park

S= 2000 kv.m

(B.Səfəroğlu, Kiçik Dəniz, 28 May küçələrinin kəsişməsi)

8

Park (Bərənin yanı)

S==20000 kv.m

Neftçilər prospekti

9

Park

S=5100 kv.m

Xətai pr 40

10

Park

S= 300 kv.m

S.Vurğun 23

11

Nəsimi parkı

S=2000 kv.m (40x50)

S.Vurğun 16

12

Qızılgül Parkı

S=6000 kv.m

U.Hacıbəyov küçəsi

Cavanşir körpüsün yanı

 

13.  Milli qəhrəmanlar haqqında məlumat:

1.      Milli Qəhrəman -Mirzəyev Yusif Vəli oğlu

23 may1958-ci il  Babək rayonunun Böyükdüz kəndində anadan olmuşdur. 1975-ci ildə İ.Səfərli adına 1 saylı məktəbi bitirmişdir. 1988-ci illərdə Xalq Hərəkatına qoşulur.

1991-ci ildə könüllü olaraq cəbhəyə yollanır. Yusif tez bir zamanda taborun ən ad-sanlı döyüşçülərindən birinə çevirilir. Yusif 14 nəfərlik dəstə ilə bütün əməliyyatlarda iştirak edirdi. Döyüşlərin birində mühasirəyə düşən bölüyü itkisiz azad edə bilmişdi. Yusif Mirzəyev 1993-cü il 19 fevralda Ağdərədə gedən qanlı döyüşlərdə mühasirəyə düşmüş döyüşçüləri xilas edərkən qəhrəmancasına həlak oldu. Naxçıvan şəhərinin Şəhidlər xiyabanında dəfn edilmişdir.

Azərbaycan Respublikası prezidentinin 27 mart 1993-cü il tarixli 495 saylı fərmanı ilə Mirzəyev Yusif Vəli oğluna ölümündən sonra "Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı" adı verilmişdir.

Naxçıvan şəhərində büstü qoyulmuşdur. Bakının Nəsimi rayonundakı 44 saylı məktəbə qəhrəmanımızın adı verilmiş, qarşısında büstü qoyulmuşdur.

2.      Milli qəhrəman-Mehdiyev Fazil Umud oğlu

20 avqust 1966-cı ildə Laçın rayonunun Ələkçi kəndində anadan olmuşdur. O, körpə olarkən ailəsi Ağdamın Abdal Gülablı kəndinə köçmüşdür. 1983-cü ildə məktəbi burada bitirmişdir. 1991-ci il sentyabrın 23-dən 24-ə keçən gecə ermənilər Abdal Gülablı (Gülablı) kəndinə hücum etmişdilər. Ağdama gələn yolda pusqu quran ermənilər onları atəşə tuturlar və Fazil bu döyüşdə faciəli surətdə həlak olur. Ağdam rayonunun "Qarağacı" qəbristanlığında dəfn edilib.

Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 8 oktyabr 1992-ci il tarixli 264 saylı fərmanı ilə Mehdiyev Fazil Umud oğluna ölümündən sonra Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı adı verilmişdir.

Nəsimi rayonu, Xətai pr.30- 2000-ci ildə qoyulmuşdur büstü qoyulub.

3.      Milli Qəhrəman - Quliyev Aqil Sahib oğlu

19sentyabrın 1963-cü ildə Ermənistanın Sisyan rayonunun Urud kəndində anadan olub.1980-ci ildə orta məktəbi bitirmiş və Azərbaycan Neft Akademiyasının axşam şöbəsinə daxil olub.

O, 1988-ci ildə leytenant idi və Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin qərargahına gələrək cəbhəyə göndərilməsini xahiş etdi.

1992-ci il fevralın 25-də  qəhrəmancasına həlak oldu. Aqil Quliyevin meyitini beş gün sonra martın 2-də hadisə yerindən götürmək mümkün oldu. 1992-cü ildə Bakıda Şəhidlər xiyabanında dəfn edilib.

Aqil Quliyev Azərbaycan Respublikası Prezidentinin səlahiyyətlərinin icraçısı İsa Qəmbərin 7 iyun 1992-ci il tarixli 883 saylı fərmanı ilə ölümündən sonra “Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı” adına layiq görülmüşdür. 1999-cu ildə prezident Heydər Əliyev Milli qəhrəmanın layiq görüldüyü yüksək mükafatı onun atası Sahib Quliyevə təqdim etmişdir.

14.  Muzeylər haqqında məlumat

S/n

Muzeyin adı

Direktoru

Ünvanı

Telefonu

1

Görkəmli rəssam Əzim Əzimzadənin ev-muzeyi

Əzimzadə İradə Qiyas qızı

D.Əliyeva 157

012-494-94-73

2

Niyazinin ev-muzeyi

Bayramov Rza Rafiq oğlu

Bülbül pr. 21

012-493-18-36

 

Keçidlər